(Paeonia albiflora): Kínában őshonos dísz-és gyógynövény; gyökerét, gyökérkérgét hasznosítják. Már az i.e.5. sz.-tól említi pl. az Ódák Könyve. Nevének jelentése: elragadó, gyönyörű. A kínai fiatalok a szerelem jelképeként ajándékozták egymásnak. Nevezték még csiang-li-nek, búcsúvirágnak is, ha messzi útra indulónak ajándékozták. Népszerű gyógynövény, a középkorban .
Az “élesztő” szó a gombák egy csoportjára alkalmazott gyűjtőfogalom, mely a Saccharomyces nemzetségbe tartozó élesztőgombák több faját, legfőképpen a Saccharomyces cerevisae-t, és azoknak számos spontán kialakult vagy tenyésztett törzsét foglalja magába. Mindennapi életünk során élesztőként rendszerint a belőlük készített élelmiszeripari termékeket hívjuk, a gombákat .
(Cymbopogon nardus): citronellaként is ismerik. Tilóolaját friss vagy szárított hajtásaiból, esetleg a gyökeres növényből vízgőz-desztillációval nyerik. Színe sárgásbarna, illata egyes örökzöldekre hasonlít. Az olajban található főbb alkotórészek a geraniol, a citronellol és a citronellát antimikrobiális, gyulladáscsökkentő, rovarriasztó és görcsoldó. Külsőleg elsősorban reumás és ízületi .